Zawory obrotowe

‹‹ ››

Ekstrakcja i dozowanie produktu

Zawory obrotowe umożliwiają ekstrakcję i dozowanie produktu. Nasze zawory obrotowe są znane z tego, iż obsługują wszelkiego typu produkty suche i materiały granulowane, takie jak cukier, kakao, skrobia, mąka, składniki chemiczne, wapno, kaolin, popioły lotne i wiórki drewniane. 

Zawór obrotowy pełnoprzelotowy

Zawory te w sposób kontrolowany doprowadzają i rozładowują produkty sproszkowane i granulaty. Stosowane są pod silosami, zbiornikami, urządzeniami do transferu pneumatycznego, filtrami, cyklonami. Zawory obrotowe składają się z cylindrycznego korpusu z żeliwa lub stali nierdzewnej, z wirnika z przedziałami o przekroju V, z napędu i z osłony po stronie przeciwnej do silnika. Dostępna jest też wersja ATEX, odporna na wybuchy i ogień.

Zawór obrotowy boczny

Zawory obrotowe boczne umożliwiają zasilanie systemów transportu pneumatycznego. Można je stosować w każdej gałęzi przemysłu do ładowania ciągłego produktów sproszkowanych lub granulatów, ze stałą przepustowością i bez utraty ciśnienia powietrza dzięki doskonałej szczelności. Głównym zastosowaniem tych zaworów jest zasilanie systemów pneumatycznych, gdyż zaprojektowane zostały tak, by można je było podłączyć bezpośrednio do rury przepływu powietrza.

Zawory do pelletów i produktów rozdrobnionych

Te obrotowe zawory pozwalają na kontrolowane podawanie i rozładunek pelletów i produktów rozdrobnionych do/z silosów i zbiorników.

Zawór obrotowy odpylający

Zawory obrotowe odpylające PALAMATIC PROCESS zostały opracowane tak, by można je było stosować pod filtrem. Uniwersalny kołnierz wlotowy i kołnierz wylotowy korpusu zaworu jest kompatybilny z kołnierzami okrągłymi i kwadratowymi.


Chcesz zoptymalizować proces przemysłowy?

Oferujemy rozwiązania na żądanie.

Kontakt z nami