Transport mechaniczny

‹‹ ››

Transport mechaniczny łączy całość urządzeń i wyposażenia niezbędnego do mechanicznego transportu produktów między różnymi punktami danej instalacji.

 

Przenośnik ślimakowy

Przenośniki ślimakowe działają na zasadzie śruby Archimedesa. Elementem nośnym jest tu płaski metal o spiralnym kształcie. Śruba obraca się wokół osi podłużnej, przenosząc w kierunku osiowym materiały luzem znajdujące w korycie.         

 

Przenośnik ślimakowy elastyczny

Przenośnik ślimakowy elastyczny używany jest przede wszystkim w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i tworzyw sztucznych. Równie skutecznie przenosi proszki i granulaty, co produkty zmielone i mieszanki. Przenośnik ślimakowy elastyczny jest idealny do przenoszenia na dużych odległościach (do 20 metrów).

Przenośnik aeromechaniczny

Przenośnik aeromechaniczny jest opracowany do manipulowania szeroką gamą produktów sproszkowanych lub granulowanych. System składa się z talerzyków rozmieszczonych wzdłuż kabla, który przemieszcza się z wielką prędkością wewnątrz rury. Talerzyki, wyprodukowane z tworzywa sztucznego, są rozmieszczone w regularnych odstępach i tworzą poduszki powietrza przenoszące materiały kruche i łamliwe. Produkty są transportowane delikatnie, bez ryzyka zniszczenia.

Wydajność 1 do 40 m³/godz. - Podnoszenie do 10 metrów - Transfer na odległość do 50 metrów

 

Podnośniki czerpakowe

Podnośniki czerpakowe powstały dla transportu drobnych substancji nieczynnych, takich jak węglan wapnia, wapno, wapień, suszone osady, piasek. Tego typu materiały suche o granulometrii mniejszej niż 5 mm są ciekłe i ulegają ucieraniu oraz nie mają tendencji do kondensacji. Podnośniki czerpakowe są również przystosowane do przenoszenia ciepłych produktów luzem. Materiał jest wprowadzany przez zbiornik załadunkowy. Rozstawione zaokrąglone czerpaki podnośnika przenoszą produkt do otworu rozładunkowego przy głowicy urządzenia.

Wydajność do 174 m³/godz. - Podnoszenie od 3 do 45 metrów

Przenośnik taśmowy

Przenośnik taśmowy jest systemem transportu ciągłego zbudowanym z taśmy, która porusza się między dwoma bębnami i służy do obsługi produktów luzem. System ten powstał dla transferu o dużym natężeniu przepływu, a gruba kauczukowa taśma zapewnia obsługę wszystkich typów produktów. Długość i szerokość przenośnika są określane w zależności od układu i typu transportowanego produktu.

 

Przenośnik ślimakowy rurowy

Przenośnik ślimakowy rurowy jest rozwiązaniem dla transportu ciągłego materiałów w proszku lub granulatów. Podajniki te są produkowane ze stali lub stali nierdzewnej. Wersja "easyclean" zapewnia szybkie i skuteczne czyszczenie, podczas gdy wersja elastyczna pozwala na łatwe obejście przeszkód w kłopotliwym środowisku.

Podajnik wibracyjny

Podajnik wibracyjny to urządzenie do transportu ciągłego, służące do przenoszenia materiałów za pomocą kontrolowanych wibracji. Wibracje pozwalają na delikatne i łagodne manipulowanie produktem. Części mechaniczne nie mają kontaktu z produktem, co pozwala na używanie systemu do higienicznych zastosowań.

Wykonany ze stali nierdzewnej - Wydajność 20 m³/godz. Maksymalne podnoszenie 8 stopni        

   

 

 

 


Chcesz zoptymalizować proces przemysłowy?

Oferujemy rozwiązania na żądanie.

Kontakt z nami